• Brak na stanie
J009 Mikrofon bezprzewodowy UKF
search
  • J009 Mikrofon bezprzewodowy UKF

J009 Mikrofon bezprzewodowy UKF

19,00 zł
Brutto


Ilość
Brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Miniaturowy nadajnik UKF o dużej czułości i zasięgu ok.100m. Może służyć do kontroli ochranianych obiektów, nadzoru bawiących się w oddaleniu dzieci, doświadczeń szkolnych. Odbiór nadawanych sygnałów na dowolnym odbiorniku z zakresem UKF w paśmie OIRT (65,5-74 Mhz). W skład zestawu wchodzi mikrofon elektretowy. Strojenia układu dokonuje się tylko przy pomocy trymera. Wymagane zasilanie: 3-12V. Wymiary płytki 50x27mm.

Zasilanie sieciowe jest kłopotliwe ze względu na trudności związane z dokładnym odkłóceniem i odfiltrowaniem napięcia zasilającego. „Sercem” urządzenia jest generator w.cz. o sprzężeniu pojemnościowym (układ Colpitsa) z tranzystorem T1 i obwodem rezonansowym L1 ,CT ,D1. Dioda pojemnościowa D1 jest sterowana sygnałem z mikrofonu elektretowego M1, co zapewnia duży zakres zmian częstotliwości przy niewielkim natężeniu dźwięku. Częstotliwość podstawową nadajnika (nośną) ustawia się trymerem CT podczas uruchamiania i strojenia mikrofonu. Trymer CT jest jedynym elementem regulacyjnym, cewka L1 jest bez rdzenia i ma postać obwodu drukowanego. Rolę anteny spełnia ok.30cm przewodu w izolacji. Dzięki zastosowaniu obwodu separującego z tranzystorem T2, pojemności anteny mają niewielki wpływ na pracę nadajnika. Uruchomienie układu przeprowadza się na włączonym i nastrojonym na wymaganą częstotliwość odbiorniku radiowym. Powoli zmieniając ustawienie trymera CT (przy pomocy plastikowego wkrętaka) należy dostroić nadajnik do odbiornika co objawi się silnym dźwiękiem sprzężenia akustycznego. Oddalenie nadajnika od odbiornika pozwoli słyszeć na tym ostatnim dźwięki wychwytywane przez mikrofon. W miarę zużywania się baterii może okazać się konieczna mała korekta dostrojenia, której tym razem można dokonać w odbiorniku. Uwaga! Stosowanie mikrofonu do nielegalnego podsłuchu jest zabronione i ścigane przez prawo! Podstawowe wymogi kultury nakazują także niezakłócanie odbioru radiowego i telewizyjnego.

UWAGA: nie jest to gotowe urządzenie ale zestaw KIT do samodzielnego montażu - składający się z części i płytki drukowanej.

J009